No konečně! Coyotes poprvé vyhráli v základní hrací době

17. 11. 2017, 10:04 » Review - Autor: Šimon Rogner

NHLportal.cz
(zdroj: NHLportal.cz)
Dvacet jedna zápasů to trvalo, ale nakonec hokejisté Coyotes už svůj stanovený rekord o další zápas neprodlouží. Arizona nedokázala v prvních 20 utkáních ročníku ani jednou vyhrát v základní hrací době a svoje dvě jediné výhry si připsala v prodloužení a na nájezdy. Tato série už je ovšem u konce, Kojoti totiž těsným poměrem 5:4 uspěli na ledě Montrealu.

Pět různých hráčů Arizony dokázalo skórovat, z nich vyčnívali Christian Dvorak (1+1) a autor vítězné branky Christian Fischer. Ten se postaral o vítězný zásah v polovině třetí třetiny v přesilovce poté, co pět minut před ním srovnal skóre rovněž v početní výhodě Derek Stepan. 33 úspěšnými zákroky se na vítězství podílel Antti Raanta.

Na straně domácích se jako jediný zapsal vícekrát do statistik Tomáš Plekanec, který zapsal dvě asistence, a po své první bitce v NHL (ve svém 941. utkání) na konci druhé třetiny měl namířeno na hattrick Gordieho Howea. Canadiens prohráli druhý zápas v řadě a celkově šestý z posledních deseti.

Sestřih i podrobné statistiky z utkání najdete ZDE.