Kellyho prvý hattrick, Bryzgalovova druhá nula

06. 12. 2010, 07:45 » Review - Autor: Milan Cigáň

NHLportal.cz
(zdroj: NHLportal.cz)
V divácky neatraktívnom stretnutí sa stretli dva tými z Atlantickej divízie. Vo svojom treťom meraní síl túto sezónu narazili na seba Islanders a Flyers. A Ostrovania opäť nepodali výkon, aký by od nich diváci čakali a prehrali na domácom ľade. V stretnutí NY Rangers – Ottawa zažiaril Chris Kelly svojim prvým hattrickom. Trénera Chicaga určite ani tak nepotešila výhra na domácom ľade proti Calgary ako ho zarmútila správa o zranení Patricka Kana. Ilya Bryzgalov vychytal nulu proti svojmu bývalému zamestnávateľovi a v poslednom stretnutí sa St. Louis konečne mohli tešiť z víťazstva.

NY ISLANDERS - PHILADELPHIA 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)

Na svoj tretí vzájomný zápas za divácky slabej návštevy nastúpili proti sebe NY Islanders a Philadelphia Flyers. I napriek tomu, že Letci nepodali najzodpovednejší výkon, stále to stačilo na porážku Islanders. Islanders patria k najhorším mužstvám tejto sezóny, o čom svedčí i fakt, že z celkových 18 zápasov prehrali 17. Skóre duelu otváral v prvej tretine Matt Carle a to bol jediný gól, ktorý mohli diváci v úvodnej tretine vidieť. I napriek tomu, že domáci mali v prostrednej časti viac streleckých pokusom ako hostia, skóre zápasu sa nemenilo. Rozhodujúca bola posledná tretina, v ktorej sa oba tými dokázali presadiť dvakrát a tým stanovili výsledok na konečných 2:3. Zaujímavosťou je, je Ostrovania obliekali biele dresy na domácom ľade iba po druhýkrát v tejto sezóne a kapitán hostí Mike Richards odohral svoj 399. zápas v NHL.

Perličky:
* Islanders prehrali 17 z 18. zápasov.

Statistické review zápasu najdete ZDE.

NY RANGERS - OTTAWA 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Ottawa si v poslednej dobe drží hroznú bilanciu zápasov a to iba tri víťazstvá z 11 zápasov. Ale na dnešné víťazstvo bol za potreby iba jeden muž a tým sa stal 30-ročný center Senátorov Chris Kelly. Kelly hrá za Ottawu už svoju siedmu sezónu a počas svojho pôsobenia v NHL sa mu doposiaľ nepodarilo pripísať si hattrick. Víťazstvo Senátorov pečatil iba sekundu pred záverečným hvizdom. Za domácich odchytal Henrik Lundqvist a v bráne hostí sa predstavil Pascal Leclaire, ktorého nakoniec vyhlásili za prvú hviezdu zápasu.

Perličky:
* Chris Kelly skóroval svoj prvý hattrick.

CHICAGO - CALGARY 4:2 (3:2, 0:0, 1:0)

I napriek tomu, že Chicago prišlo hneď v prvej minúte o svojho vynikajúceho útočníka Patricka Kana, dokázali zápas proti Calgary dotiahnuť do víťazného konca. Kane po strete pri mantinely ostal ležať na ľade a bolestivo odkráčal na striedačku. Predbežne sa odhaduje jeho zranenie nohy ho vyradí na pár zápasov. Chicago vyhrávalo po 11. minútach už 2:0, ale presnými zásahmi v presilovkách sa Iginlovi a Babchukovi podarilo vyrovnať. Misky váh na svoju stranu ešte pred koncom prvej tretiny naklonil Jonathan Toews svojim 12. gólom a víťazstvo domácich pečatil 15 sekúnd pred koncom Dave Bolland do prázdnej bránky. Po prvý raz zasiahol do kolotoča NHL i Aleš Kotalík v drese Flames.

Perličky:
* Kotalík sa vrátil do NHL po 26. zápasoch.

ANAHEIM - PHOENIX 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Kojoti cestovali do Anaheimu na svoj 3. vzájomný zápas a mali čo domácim odplácať, pretože pri prvých dvoj meraniach síl vyšli lepšie z duelu hráči Anaheimu. Veľkú zásluhu na získaní bodov na ľade súpera mal bezpochyby bývalý brankár Káčerov, teraz v službách Coyotes, Ilya Bryzgalov. Za 60. minút nepustil ani jeden z 39. pukov smerujúcich do priestoru brány a pripísal si tak svoju druhú nulu sezóny. Naopak hráčom v poly sa podarilo v každej tretine streliť jeden gól a preto na konci stretnutia svietil stav 3:0 na ukazovateli. Lee Stempniak oslávil svoj okrúhly 400. štart v NHL gólom. I napriek tomu, že The Ducks vyslali na svojich súperov v posledných dvoch zápasoch 80 striel, nedokázali skórovať.

Perličky:
* Anaheim neskórovali z 80. streleckých pokusov v dvoch zápasoch.
* Ilya Bryzgalov si pripísal na konto svoju druhú nulu.

VANCOUVER - ST LOUIS 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

St. Louis nastupovali na stretnutie proti svojmu súperovi s päť zápasovou sériou prehier v rade. Jaroslav Halák a jeho spoluhráči potrebovali konečne zvíťaziť. A presadili sa proti dobre hrajúcemu Vancouveru. Skóre po prvej tretine bolo nerozhodné a keď následne i v druhej časti padol iba jeden gól na každej strane, stav stretnutia bol stále nerozhodný. Rozuzlenie prišlo až v 47. minúte z hokejky Alexandera Steena, ktorý sa zapísal do streleckých listín po siedmy raz v tejto sezóne a preto prvé meranie síl týchto súperov vyšlo lepšie hosťom.