Víťazné stretnutie Cháru s bývalými spoluhráčmi a opäť fantastický McDavid

31. 01. 2021, 08:00 » Review - Autor: Tomáš Zahorák

NHLportal.cz
(zdroj: NHLportal.cz)
Dnešná noc nám priniesla naozaj bohatý 12-zápasový program, ktorého najvýznamnejším momentom bolo pravdepodobne prvé stretnutie Zdena Cháru a jeho bývalých spoluhráčov z Bostonu. Okrem toho sme však mohli vidieť až šesť zápasov, ktoré nepoznali víťaza po riadnej hracej dobe, zas a znova fantastického McDavida či premiérový gól v NHL pre Janneho Kuokkanena z New Jersey.

BUF BUFFALO - NJD NEW JERSEY 4:3s (0:0, 1:1, 2:2, 1:0)

Až nájazdy rozhodli o víťazovi prvého vzájomného zápasu medzi Buffalom a New Jersey. O rozhodujúci presný zásah sa hneď v prvej sérii postaral Jack Eichel, ktorého už nikto ďalší nedokázal napodobniť. O góly počas riadnej hracej doby sa však v mužstve Sabres postarali Eric Staal, Tobias Rieder a Victor Olofsson. Na opačnej strane to boli zase Ty Smith, ktorému asistoval český útočník Pavel Zacha, Andreas Johnsson a premiérovým gólom v NHL sa po dnešku môže pochváliť už aj 22-ročný fínsky útočník Devils Janne Kuokkanen.

Hviezda zápasu podľa NHLportal.cz: Taylor Hall

Štatistické review zápasu nájdete TU.

EDM EDMONTON - TOR TORONTO 4:3p (2:1, 1:2, 0:0, 1:0)

Riadna hracia doba nerozhodla ani v kanadskom dueli medzi Oilers a Maple Leafs. Zápas ovládol, Connor McDavid, ktorý nielenže vsietil dva góly a zaznamenal jednu asistenciu, ale jedným zo svojich presných zásahov aj rozhodol o osude stretnutia v predĺžení. O ďalšie góly Edmontonu sa postarali Dominik Kahun a Josh Archibald. Na strane Toronta sa do listiny strelcov zapísali William Nylander, Auston Matthews a Zach Hyman.

Hviezda zápasu podľa NHLportal.cz: Connor McDavid

NYR NY RANGERS - PIT PITTSBURGH 4:5p (1:2, 3:1, 0:1, 0:1)

Už šiestu prehru v sezóne dnes zaznamenali Rangers, ktorý podľahli Penguins 4:5 po predĺžení. Za domácich sa medzi strelcov zapísali Brendan Lemieux, Kevin Rooney, Chris Kreider a Artemij Panarin. Na strane hostí to boli zase Jason Zucker, Brandon Tanev, Kasperi Kapanen, Jake Guentzel a o rozhodujúci presný zásah sa v predĺžení postaral Sidney Crosby. Vynikajúce stretnutie odohral aj obranca Pens Pierre-Olivier Joseph, ktorý si pripísal až tri asistencie.

Hviezda zápasu podľa NHLportal.cz: Pierre-Olivier Joseph

PHI PHILADELPHIA - NYI NY ISLANDERS 3:2p (2:0, 0:2, 0:0, 1:0)

Tretia výhra v rade pre Flyers a zároveň pokračovanie štvorzápasovej série prehier pre Islanders. Newyorčania si však po dlhšej dobe pripísali aspoň bod, a to zásluhou dvoch presných zásahov v druhej tretine z hokejok Jordana Eberleho a Scotta Mayfielda. Na druhej strane klziska sa o góly postarali už v prvej časti hry Jakub Voráček a Kevin Hayes, a o osude stretnutia rozhodol v predĺžení Scott Laughton.

Hviezda zápasu podľa NHLportal.cz: Scott Laughton

WSH WASHINGTON - BOS BOSTON 4:3p (1:0, 2:1, 0:2, 1:0)

Prvý zápas Zdena Cháru proti Bostonu nakoniec skončil víťazne pre tohto 43-ročného obrancu, no rozhodnúť muselo opäť až predĺženie, v ktorom sa nepresadil nikto iný než navrátilec do zostavy Capitals Alex Ovečkin. Do listiny strelcov sa z jeho spoluhráčov zapísali aj Nicklas Backstrom, Trevor Van Riemsdyk a Richard Pánik. Na strane hostí sa zase presadila trojica Nick Ritchie - Brad Marchand - Charlie McAvoy. Výrazný podiel na všetkých troch góloch mal Patrice Bergeron, ktorý si v dnešnom zápase pripísal až tri asistencie.

Hviezda zápasu podľa NHLportal.cz: Patrice Bergeron

CAR CAROLINA - DAL DALLAS 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)

TBL TAMPA BAY - NSH NASHVILLE 4:3 (0:1, 4:0, 0:2)

DET DETROIT - FLA FLORIDA 2:3p (2:2, 0:0, 0:0, 0:1)